Кошики Каратэ аварга шалгаруулах “Чингис хаан кап” олон улсын нээлттэй тэмцээн

Кошики Каратэ аварга шалгаруулах “Чингис хаан кап” олон улсын нээлттэй тэмцээн аравдугаар сарын 12, 13- ны өдрүүдэд Улаанбаатар хотноо Монголын хамгийн том Монголын Үндэсний Их Сургууль дээр амжилттай зохион байгуулагдлаа.

Таван тивд тэр дундаа Монголд Супер Каратэ-до-г хөгжүүлэх зорилготой уг тэмцээний ерөнхий зохион байгуулагчаар Монголын Үндэсний их сургууль, хамтран зохион байгуулагчаар Монголын үндэсний олимпийн хороо, Дэлхийн кошики каратэгийн холбоо, Швейцар улс дахь Каратэ-до их сургууль, Монголын олимпийн каратэгийн холбоо, Монголын олон улсын таеквондогийн холбоо, Монголын супер каратэ-до байгууллага нар ажиллаа.

Тэмцээн хувийн ката, бункай күмитэ, күмитэ гэсэн 3 төрлөөр зохиогдон аваргуудаа тодрууллаа.

КҮМИТЭ төрөлд
эрэгтэй +82кг: 1-р байр Н.Цолмон /МҮИС/
2-р байр О.Батзориг /Ирвэс/
3-р байр Г.Ганбат /Ирвэс/
3-р байр Г.Дашпэлжээ /Ирвэс/

эрэгтэй -82кг: 1-р байр Р.Мөнхбанди /МҮИС/
2-р байр Б.Сүх-Очир /Ирвэс/
3-р байр Ж.Рысхулбек /Эр зориг/
3-р байр Б.Алтан-Очир /МҮИС/

эрэгтэй 63,5-73кг: 1-р байр Б.Отгонбаяр /МҮИС/
2-р байр Б.Галбаатар /МҮИС/
3-р байр Б.Билгүүн /МҮИС/
3-р байр Ц.Түвшинзаяа /ШШГЕГ/

эмэгтэй +61кг: 1-р байр С.Отгонцэцэг /МҮИС/
2-р байр Г.Отгонтуяа
3-р байр Ш.Ундаръяа /МҮИС/
3-р байр А.Бунд /Цэцэн шонхор/

эмэгтэй -61кг: 1-р байр С.Будхүү /Завхан/
2-р байр Ж.Бадамдарь /МҮИС/
3-р байр Ц.Бямбасүрэн /МҮИС/
3-р байр М.Тэгшжаргал /Эрзориг/

Өсвөр үе 16-17нас эр 1-р байр Б.Билгүүн /Илд бамбай/
2-р байр Б.Дэлгэрсайхан /МҮИС/
3-р байр Э.Ихбаян /МОК холбоо/
3-р байр Б.Ганбаяр /МҮИС/

Өсвөр үе 16-17нас эм 1-р байр Д.Энх-Амгалан /Эр зориг/
2-р байр Д.Зулаа /МҮИС/
3-р байр Б.Отгонцэцэг/МҮИС/

БУНКАЙ КҮМИТЭ төрөлд
1-р байр МҮИС баг Ц.Бямбасүрэн
Ш.Ундаръяа
Г.Отгонтуяа
2-р байр МҮИС баг Б.Билгүүн
Г.Бүрэнбат
Б.Ганбаатар
3-р байр МҮИС баг Л.Лхагважаргал
С.Отгонцэцэг
Ж.Бадамдарь

ХУВИЙН КАТА төрөлд
Өсвөр үе ката: 1-р байр М.Нарангоо /МОК холбоо/
2-р байр Ч.Энхзаяа /МОК холбоо/
3-р байр А.Мөнххишиг /МОК холбоо/

Насанд хүрэгчид ката эр: 1-р байр Б.Бат-Эрдэнэ /МОК/
2-р байр Б.Билгүүн /МҮИС/
3-р байр Б.Ганбаатар /МҮИС/

Насанд хүрэгчид ката эм: 1-р байр Ц.Бямбасүрэн /МҮИС/
2-р байр Г.Отгонтуяа /МҮИС/
3-р байр С.Отгонцэцэг /МҮИС/
3-р байр Ш.Ундаръяа /МҮИС/ нар тус тус шалгарлаа. Шагналт байр эзэлсэн нийт тамирчид даа баяр хүргэе.
We ❤️ МNU

Нийтэлсэн огноо: 1 сар өмнө